AKTUALITY

Šťastný, pokojný a úspěšný rok 2024!

20.12.2023
Všem našim věrným zákazníkům, partnerům, příznivcům, spolupracovníkům    a také všem jejich blízkým přejeme klidné a spokojené prožití vánočních svátků a do roku 2024 hodně zdraví, klidu, štěstí, spokojenosti a úspěchů pracovních    i těch soukromých. 


V Banské Bystrici byla dokončena nová cyklolávka podle našeho projektu

4. prosince 2023
Rádi říkáme, že lávky pro pěší a cyklisty jsou kořením naší projektantské práce. Na rozdíl od silničních a dálničních mostů je zde mnohem větší prostor pro kreativitu a originalittu. Jedna taková nová lávka byla v minulých dnech dokončena a předána do kolaudačního řízení v Banské Bystrici. Podle některých vyjádření patří k nejunikátnějším projektům svého druhu ve střední Evropě. Lávka překlenuje rychlostní silnici R1 v městské části Radvaň-Kráľová a tvoří novou bezpečnou spojnici jednotlivých městských částí, doposud rozdělených frekventovanou komunikací. Do běžného provozu by měla být uvedena koncem letošního roku. Jsme hrdí na to, že takový unikátní projekt z naší dílny zdobí právě město, které je sídlem slovenské pobočky Link projektu. Pod projektem jsou podepsáni naši kolegové Ing. Stanislav Brtáň a Ing. Martin Kollár, dík patří ale celému týmu, který se na jeho zpracování podílel.

Video INGSTEEL

Projektovali jsme most přes železniční koridor na D35 s netradičním způsobem výstavby

1. srpna 2023
Rádi se pochlubíme svými úspěchy. Jedním takovým je určitě projekt mostu přes šestikolejní železniční koridor na dálnici D35 v úseku Časy - Ostrov. Samotný most na první pohled nevypadá nijak zvláštně. Velmi netradiční však byl způsob jeho výstavby s ohledem na nutnou minimalizaci omezení dopravy na vytížené páteřní železniční tepně. Více o tomto unikátním řešení si přečtěte v článku našich projektantů Ing. Stanislava Brtáně a Ing. Lucie Páleníkové v šetém čísle letošního ročníku časopisu Silniční obzory.Šťastný a úspěšný rok 2023!

13.12.2022
Všem našim věrným zákazníkům, partnerům, přátelům, příznivcům, spolupracovníkům a jejich blízkým přejeme klidné a spokojené prožití vánočních svátků a do roku 2023 hodně zdraví, štěstí, spokojenosti a úspěchů pracovních i těch soukromých. A přejme si všichni navzájem také mír, pokoj a toleranci.


Pomohli jsme snížit dopravní zátěž
v Přerově

15.11.2022

Podjezd pod železnicí na silnici I/55 v Přerově byl donedávna díky obrovské dopravní zátěži kritickým místem a noční můrou všech motoristů projíždějících Přerovem. Hrdě se hlásíme k tomu, že vyprojektováním více než půlkilometrové mostní estakády, která je klíčovým objektem celé stavby napojení přivaděče D1 na silnici I/55, jsme se podíleli na zkapacitnění průtahu páteřní komunikace městem a zmírnění dopravní zátěže. Více o projektu estakády se můžete dočíst v článku autorů Ing. Tomáše Kulhavého a Ing. Petra Páleníka

BETON 3_2022.pdf

Veselé vánoce a šťastný rok 2022

20.12.2021
Všem našim zákazníkům, partnerům, přátelům, příznivcům a spolupracovníkům přejeme klidné a spokojené prožití vánočních svátků a do roku 2022 hodně zdraví, štěstí a úspěchů pracovních i soukromých.


Banská Bystrica bude mít novou dominantu – lávku s podpisem Link projekt

21.října 2021
V Banské Bystrici vyroste nová dominanta. Lávka přes rychlostní komunikaci R1 v Radvani z autorské dílny Link projektu.

Získali jsme ocenění za projekt Stavby roku 2020 v Olomouckém kraji

21.června 2021

Rádi se chlubíme výsledky naší práce. A ještě raději jsme, když nás pochválí někdo jiný. Tentokrát se podělíme o radost, kterou nám udělalo získání čestného uznání v soutěži STAVBA ROKU 2020 Olomouckého kraje.

Uznání získal konkrétně náš dlouholetý kolega Ing. Petr Musil za zpracování realizační dokumentace mostu přes řeku Moravu pro akci Město Litovel – zvýšení dopravní bezpečnosti v lokalitě Pavlínka.

Petrovi upřímně gratulujeme a děkujeme

Pomáháme zkapacitnit dopravu v Manile, metropoli Filipín

15.dubna 2021

Už několik let se projekčními pracemi podílíme na výstavbě nových mostních estakád rychlostních městských komunikací v hustě obydlené Manile, hlavním městě ostrovního státu Filipíny. Projekty zde realizuje francouzská firma Matiére, se kterou Link projekt úzce spolupracuje v různých zemích světa už více jak 10 let.

Podílet se na projektu vysokokapacitních rychlostních komunikací, které se staví doslova „za provozu“ nad stávající páteřní městskou silniční sítí, případně v korytě řeky, je pro naše projektanty cennou zkušeností a někdy i adrenalinem.

Článek z časopisu Silnice Želežnice  si můžete stáhnout ve formátu PDF

Silnice Železnice 1_2021 Manila.pdf

Šťastný, úspěšný
a hlavně zdravý rok 2021

23.12.2020
Všem našim kolegům, spolupracovníkům, obchodním parterům, příznivcům a přátelům přejeme co nejspokojenější rok 2021. Pevně věříme, že bude lepší než rok minulý a umožní nám navrácení se k běžnému pracovnímu i soukromému životu. Přejeme všem hodně zdraví, štěstí, úspěchu, spokojenosti a zdraví.

Pracovní exkurze na rekonstrukci nejvyššího mostu dálnice D1

25.června 2020
Byli jsme se podívat, jak se opravuje a rozšiřuje nejvyšší most na dálnici D1 – Most Vysočina ve Velkém Meziříčí
Fotografie z exkurze

Šťastný a úspěšný rok 2020!

23.12.2019
Přejeme všem obchodním partnerům, kolegům a příznivcům šťatsný, úspěšný, veselý, spokojený a zdravý rok 2020.

Nabírali jsme síly na Liščím mlýně
v srdci Beskyd

15.října 2019
Letos se s projekty mostů doslova roztrhl pytel a máme práce nad hlavu. Přesto jsme si našli v babím létě 2 dny na potřebný aktivní odpočinek, utužení party a společné chvíle strávené ať už debatou nad právě probíhajícími zajímavými projekty, zábavou nebo výlety po nádherných Beskydech.
Fotogalerie z Lisčího mlýna

O mostech na stavbě R2
Ruskovce – Pravotice

15.října 2019

Jsme rádi, když se naší prací můžeme pochlubit na stránkách odborných médií. Tentokrát se časopis Inžinierske stavby / Inženýrské stavby zajímal o námi projektované mostní objekty na stavbě úseku rychlostní silnice R2 Ruskovce – Pravotice na Slovensku. Celý článek si můžete přečíst v odkazu níže.

Stavba rychlostní cesty R2 Ruskovce – Pravotice byla na Slovensku zařazena do soutěže o Stavbu roku 2018. Hrdě se hlásíme k tomu, že mostní objekty na této stavbě pochází z naší autorské dílny.

Článek z časopisu Inžinierske stavby / Inženýrské stavby   si  můžete stáhnout ve formátu PDF

2_2019 článek Link R2 RuskovcePravotice.pdf

Hned tři naše projekty se dostaly do Národní zprávy České republiky

21.února, 2019

Do nejnovějšího vydání Národní zprávy České republiky – prestižní publikace České betonářské společnosti, která byla již tradičně vydána pro účastníky celosvětového kongresu FIB (2018, Melbourne, Austrálie), a která se tentokrát věnuje vývoji v oblasti betonových konstrukcí, se prosadily také 3 projekty mostů z dílny Link projektu.

Kromě lávky pro pěší na stavbě obchvatu Brezna, která vzbudila zájem odborných médií opakovaně, se na stránky Národní zprávy dostal také náš projekt mostu v Holštejně, který získal ocenění za mostní dílo roku 2014, a do třetice pak realizovaný projekt mostu přes řeku Jihlavu v Třebíči. Více o těmto projektech je v našich referencích.

Lávka Brezno.pdf
Holštejn.pdf

O mostech,
tentokrát těch vzájemných

19. listopadu 2018

Citát J. F. Newtona, že „Lidé budují mnoho zdí, ale málo mostů“ je parafrází na vzájemné mezilidské vztahy. I my v Link projektu jsme tým složený z jednotlivců, kteří mezi sebou budují mosty proto, aby se od sebe navzájem učili a mohli navrhovat ještě lepší mosty skutečné.